انجام پايان نامه ارشد و دكتري دكتر تحقيق

دانلود رايگان مقاله با ترجمه مكانيك انتقال حرارت و جابجايي لوله بادامكي

دانلود رايگان مقاله با ترجمه مكانيك انتقال حرارت و جابجايي لوله بادامكي

مطالعه آزمايشي كارآيي حرارتي- هيدروليك دسته لوله بادامكي شكل با آرايش متناوب

چكيده

جريان و انتقال حرارت از بانك لوله بادامكي شكل با آرايش متناوب به صورت آزمايشي مورد مطالعه قرار گرفته است. لوله ها در بخش آزمايش يك  تونل باد حلقه باز با دو نرخ گام طولي 5/1 و 2 قرار گرفتند. عدد رينولدز در محدوده متغير است و دماي سطح لوله ها بين 78 تا 85 درجه سانتيگراد مي باشد. نتايج نشان مي دهند كه هم ضريب رانش و هم عدد ناسلت بستگي به موقعيت لوله در بانك لوله و عدد رينولدز دارند. لوله هاي ستون اول داراي حداكثر مقدار ضريب رانش هستند و حال آنكه عدد ناسلت آنها در مقايسه مقايسه با ساير لوله هاي موجود در بانك لوله حداقل مي باشد. به علاوه افت فشار از اين بانك لوله حدود 93-92% كمتر از بانك لوله دايره اي است و در نتيجه كارآيي حرارتي- هيدروليك اين بانك لوله حدود 6 برابر بيشتر از بانك لوله دايره اي مي باشد.

لينك مقاله اصلي

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0196890414005342

 

فايل پيوست شامل مقاله اصلي همراه با ترجمه بصورت word است.

 

براي انجام پايان نامه كليك كنيد.

دانلود رايگان مقاله در تري پل!

 

Experimental study of thermal–hydraulic performance of cam-shaped tube bundle with staggered arrangement

Thermal–hydraulic performance of a non-circular tube bundle has been investigated experimentally.

Tubes were mounted in staggered arrangement with two longitudinal pitch ratios 1.5 and 2.

Drag coefficient and Nusselt number of tubes in second row was measured.

Friction factor of this tube bundle is lower than circular tube bundle.

Thermal–hydraulic performance of this tube bundle is greater than circular tube bundle.

Abstract

Flow and heat transfer from cam-shaped tube bank in staggered arrangement is studied experimentally. Tubes were located in test section of an open loop wind tunnel with two longitudinal pitch ratios 1.5 and 2. Reynolds number varies in range of 27,000 ⩽ ReD ⩽ 42,500 and tubes surface temperature is between 78 and 85 °C. Results show that both drag coefficient and Nusselt number depends on position of tube in tube bank and Reynolds number. Tubes in the first column have maximum value of drag coefficient, while its Nusselt number is minimum compared to other tubes in tube bank. Moreover, pressure drop from this tube bank is about 92–93% lower than circular tube bank and as a result thermal–hydraulic performance of this tube bank is about 6 times greater than circular tube bank.

Keywords

Heat exchanger
Tube bundle
Experimental heat transfer
Cam-shaped tube
Cross-

براي ارسال آگهي رايگان كليك كنيد.

آگهي استخدام

آگهي رايگان

درج آگهي رايگان

ارسال آگهي

نيازمنديها

دانلود فايل


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/5/11 ساعت: ۲۰ توسط:drtahqiq :

تاريخ امروز – تاريخ ميلادي – شمسي و قمري امروز چندمه – پايان نامه

تاريخ امروز – تاريخ ميلادي، شمسي و قمري امروز چندمه

انجام پايان نامه درج آگهي رايگان استخدام

دانلود رايگان مقاله در تري پل!

     
     
     
 
 

تاريخ امروز – نوآورد داراي ابزارهاي مختلفي است و يكي از اين ابزارها كه مي خواهيم امروز آن را به شما معرفي كنيم و از مجموعه ابزارهاي تاريخ و ساعت مي باشد، ابزار امروز چندمه يا تاريخ امروز چندمه نام دارد. ابزار تاريخ امروز نوآورد داراي دوو بخش اصلي مي باشد.

بخش اول همانگونه كه از نامش بر مي آيد تاريخ امروز را در بر دارد و به ما مي گويد كه امروز چندمه سال، ماه و روز مي باشد. به كمك اين ابزار آنلاين مي توانيد

تاريخ ميلادي امروز، تاريخ قمري و نيز تاريخ خورشيدي يا جلالي را در كنار هم مشاهده نماييد. بخش دوم اين ابزار در برگيرنده ساعت رسمي ايران به وقت تهران مي باشد.

براي آنكه استفاده از ابراز آنلاين تاريخ امروز براي شما تسهيل شود و آسان تر بتوانيد از تاريخ ميلادي امروز و تاريخ قمري امروز اطلاع يابيد،

در جدول بالا همه تاريخ ها به دو صورت نمايش داده شده اند، دو دو ستون مجزا و در كنار هم. براي نمونه اگر امروز مثلا ۱۴ آگوست سال ۲۰۱۶ ميلادي باشد،

اين تاريخ به دو صورت نمايش داده مي شود يكي به شكل Sunday, 14 August 2016 كه فرم و ساختار استاندارد نمايش تاريخ به زمان انگليسي است و ديگري به صورت ۱۴.۰۸.۲۰۱۶ كه فرمتي است كه بيشتر در در كامپيوتر با آن برخورد مي كنيم.

در مورد تاريخ قمري نيز مسئله به همين صورت است براي نمونه اگر امروز ۱۱ ذي القعده سال ۱۴۳۷ هجري قمري باشد، اين تاريخ هم به شكل الأحد – ۱۱ ذي القعده ۱۴۳۷ و هم به صورت ۱۱/۱۱/۱۴۳۷ نمايش داده شده است.

همين مسئله در مورد تاريخ شمسي (تاريخ خورشيدي يا جلالي) نيز صادق است و اين براي راحت تر شدن استفاده از ابزار آنلاين امروز چندمه مي باشد.

براي ارسال آگهي رايگان كليك كنيد.

آگهي استخدام

آگهي رايگان

درج آگهي رايگان

ارسال آگهي

تاريخ امروز ايران

در اينجا مي خواهيم مقدمه اي در خصوص بحث را مطرح كنيم. در ابتلا پاسخ يك سوال كه شايد به ذهن برخي از ما برسد: طراحي و پياده سازي يك ابزار امروز چندمه براي نمايش تاريخ امروز چه لزومي دارد، آن هم ابزاري كه تاريخ ميلادي امروز و تاريخ شمسي و قمري را در بر داشته باشد.

پاسخ اين سوال هر چند تقريبا مشخص و واضح است اما براي روشن تر شدن مسئله چند جمله اي درباره آن توضيح مي دهيم. گاهي ناگهان برايتمان اين سوال پيش مي آيد كه راستي امروز چندمه ؟

در حالي كه نه به تقويم همراهمان است و نه از اپليكيشن هاي گوشي همراه استفاده مي كنيم در اين هنگام راحت ترين و منطقي ترين راه مراجعه به يك سايت است كه چنين امكاني را فراهم آورده باشد.

البته ممكن است بگوييد به جاي مراجعه به سايت مي توان از ساعت گويا استفاده كرد، اما ساعت گويا هم مشكلات خاص خود را دارد و هم همه اطلاعات مورد نياز را ممكن است در اختيار ما قرار ندهد. از سوي ديگر غالب افراد شما تلفن گويا را نمي دانند، در حالي كه اين شماره ممكن است تغيير كند،

همانطور كه در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ هم شماره هاي تلفن گويا عوض شد. اما سايت، وارد گوگل مي شويد و مي نويسيد “تاريخ امروز” يا جستجو مي كنيد “امروز چندمه” و يكي از نتايج جستجو را باز مي كنيد، مثلا تاريخ امروز نوآورد را!

امروز چندمه و تاريخ امروز ايران

امروز چندمه و تاريخ امروز ايران

نوآورد با ارائه ابزار آنلاين امروز چندمه، كوشيده است تا به صورت سرعت، دقيق و آنلاين اطلاعات مربوط به تاريخ امروز ميلادي، شمسي و قمري را فراهم آورد. اميد است شما كاربران عزيز بتوانيد اطلاع مورد نياز خود را با استفاده از اين ابزار كسب نماييد.

اگر فكر مي كنيد اين ابزار داراي نقاط ضعفي است كه بايد اصطلاح گرديد يا فاقد يك ويژگي كليدي است اين مسئله را در زير اين مقاله در بخش نظرات با ما در ميان بگذاريد تا پس از بررسي اصطلاحات لازم صورت پذيرد.

تلاش نوآورد آن است كه همه ابزار هاي ارائه شده بتوانيد داراي بهترين عملكرد ممكن باشند و از اين جمله ابزار تاريخ امروز است؛ نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

 

نيازمنديها

تبليغ گوگل

نيازمنديهاي تهران

آگهي خريد و فروش خودرو

رويدادهاي تاريخ امروز ايران و جهان

شكست روميان و كشته شدن امپراتور روم در نبرد تيسفون

بيست و نهم ماه مي سال ۳۶۳ ميلادي در كنار دجله، در محلي كه اينك در آنجا شهر بغداد واقع شده است و نه چندان دور از شهر تيسفون (مدائن) پايتخت امپراتوري ايران، جهان باستان شاهد نبرد سخت ۶۰ هزار لژيونر رومي با ۸۰-۶۵ هزار سرباز ايراني به فرماندهي سپهبد «مرنا» بود.

فرماندهي روميان را ژوليان فلاويوس كلوديوس ژوليانوس امپراتور روم شخصا برعهده داشت. ميدان اين جنگ، شش فرسنگي (۳۶ كيلومتري) شمال تيسفون نوشته شده است.

سالروز درگذشت وُلتر

ولتر (فرانسوا ماري آروون) از بزرگترين فلاسفه، نويسندگان، طنزنگاران و روشنگران اروپايي سي ام ماه مي سال ۱۷۷۸ در آستانه انقلاب فرانسه ديده از جهان فرو بست. وي كه افكارش در شكل گيري انقلاب فرانسه تاثير زياد داشت ۲۱ نوامبر سال ۱۶۹۴ تولد يافته بود.

وُلتِر در بيست و سه سالگي به خاطر طنزي كه نوشته بود يازده ماه از عمر خود را در زندان باستيل گذرانيد و در سال ۱۷۲۶ به خاطر نوشتن طنزي ديگر به انگلستان تبعيد شد و سه سال در آنجا بود.

در سال ۱۷۳۴ دوباره اورا از پاريس تبعيد كردند. ولتر بسال ۱۷۴۹ به دعوت فردريك قيصر پروس (آلمان) به آنجا رفت و مدتها از نزديكان و معاشران وي بود.

تاريخ امروز ايران و جهان - سالروز درگذشت ولتر

تاريخ امروز ايران و جهان – سالروز درگذشت ولتر

آگهي همشهري

آگهي خريد خانه در تهران

ثبت آگهي رايگان

ارسال رايگان آگهي

درج آگهي

روزي كه چرچيل، مصدق و مائو را دو دشمن انگلستان ناميد

وينستون چرچيل نخست وزير وقت انگلستان ۳۰ مي ۱۹۵۲ در پارلمان اين كشور گفته بود: “ما اينك در برابر دو مخالف (مبارز) قرار داريم ـ مصدق و مائو. هر دو نسبت به كارهايي كه مي كنند تعصب دارند و همين تعصّب منجر به لجبازي و يكدنگي آنان شده است و به «مذاكره» فرصت نمي دهد.

مائو براي حمله به نيروهاي غرب در كره بيش از يك ميليون داوطلب به مرز فرستاده و مصدق به هلند رفته است تا با نطق و مصاحبه حملات تازه اي به ما كند. زيان عمومي اين مبارزه لفظي كمتر از حمله سيل آساي قريب الوقوع داوطلبان مائو نيست و …. [مصدق هشتم خرداد ۱۳۳۱ وارد هلند شده بود].

روزي كه پاكستان اتمي شد

وقايع تاريخ امروز را سالروز اتمي شدن كشور پاكستان به پايان مي رسانيم. بيست و هشتم ماه مي ۱۹۹۸، پاكستان در نزديكي مرز بلوچستان با افغانستان پنج آزمايش اتمي زيرزميني انجام داد و وارد گروه اتمي هاي جهان شد.

«ميان محمد نواز شريف» نخست وزير وقت پاكستان همان روز (۲۸ مي ۱۹۹۸) در توجيه اتمي شدن پاكستان گفت كه با اتمي شدن هند، اقدام ما اجتناب ناپذير بود.

هدف ما از اتمي شدن، بازداري از تعرّض و تصور حمله نظامي به پاكستان است. امروز روز بزرگي در تاريخ پاكستان است. ما، ديگر ديكته ديگران را نخواهيم نوشت.

امروز در تاريخ - روزي كه پاكستان اتمي شد

امروز در تاريخ – روزي كه پاكستان اتمي شد

تاريخ امروز چندمه – ابزار آنلاين

در زبان ها و كشورهاي ديگر نيز از چنين ابزارهاي آنلايني استفاده مي شود تا از تاريخ روز و ساعت رسمي اطلاع يابند. براي نمونه اگر در گوگل عبارت today’s date يا today date يا current date را جستجو كنيد

با مجموعه اي از ابزارهاي آنلاين نمايش تاريخ و زمان مواجه خواهيد شد براي نمونه يكي از مهم ترين كاركردهاي سايت DateAndTime همين است.

البته برخي از اين سايت ها قابليت هاي ديگري نظير نمايش تقويم ميلادي و يا نمايش آب و هوا را نيز دارند، اما چون به نظر نمي رسيد كه تقويم تا آن اندازه مورد نياز كاربران باشد، اين قابليت در ابزار امروز چندمه گنجانده نشده است.

در اينجا لازم است به يك نكته اشاره شود كه با توجه به اينكه همه افرادي كه از ابزار تاريخ امروز استفاده مي كنند انتظار دارند كه تاريخ دقيق روز به ميلادي و قمري و نيز شمسي را مشاهده نمايند،

لذا تلاش زيادي صورت گرفته تا تاريخ ها به خصوص تاريخ قمري كه از روش هاي محاسباتي پيروي نمي كند دقيق باشد و تا جاي ممكن هيچ خطايي در تعيين آن وجود نداشته باشد.

همچنين در ابزار امروز چندمه، تاريخ قمري، بر اساس تاريخ رسمي ايران است و بر خلاف تقويم هاي متداول كه معمولا در تعيين روز اول ماه رمضان يا عيد فطر و برخي روزهاي ديگر دچار يك روز خطا هستند، در اين ابزار تلاش شده تا جاي ممكن هيچ خطايي رخ ندهد.

درج آگهي رايگان

تاريخ ميلادي امروز

يكي از مهم ترين بخش هاي ابزار آنلاين تاريخ امروز چندمه به تقويم ميلادي يا اصطلاح تاريخ ميلادي امروز اختصاص دارد. تقويم ميلادي كه در جهان با نام تقويم گرگوري (Gregorian Calendar) شناخته مي شود، همانگونه كه از نامش بر مي آيد مبداش ميلاد حضرت عيسي(ع) مي باشد.

تاريخ ميلادي امروز در واقع همان تاريخ قديمي رومي است كه در عصري كه مسيحيت دين رايج در روم گرديد مبدا آن به تولد حضرت مسيح تغيير يافت. قرن ها مسيحيان از اين تقويم كه به تقويت جولين يا ژولين يا ژولياني معروف است استفاده مي كردند

ولي به علت خطاي اندكي كه در تعيين اندازه هر سال در اين تقويم وجود داشت در سال ۱۵۸۲ به دستور پاپ گرگوري سيزدهم قوانين كبسيه گيري تاريخ جولين اندكي تغيير يافت و پس از آن نام تاريخ گرگوري را بر روي آن نهادند. امروز بجز چند كشور، تاريخ رسمي همه كشورهاي جهان تاريج گرگوري است.

تقويم و تاريخ ميلادي، همانند تقويم شمسي و تاريخ جلالي بر اساس گردش زمين به دور خورشيد ايجاد شده است و يك سال آن برابر يك دور گردش زمين به دور خورشيد است كه اندكي بيش از ۳۶۵ روز مي باشد.

گاهشمار ميلادي داراي ۱۲ ماه مي باشد كه اولين ماه، ژانويه و آخرين ماه، دسامبر مي باشد و به ترتيب عبارتند از

ژانويه، فوريه، مارس، آوريل، مي، ژوئن، ژوئيه، اوت، سپتامبر، اكتبر، نوامبر، دسامبر. در جدول زير ماه هاي ميلادي به ترتيب و به همراه تعداد روزهاي هر ماه ميلادي و شكل نوشتن آنها در زبان انگليسي نوشته شده است.

رديفنام ماه ميلادينام ماه به انگليسيتعداد روزهامعني نام هر ماه
۱ ژانويه January ۳۱ يانوس – خداي دروازه ها و آغازها و پايان ها
۲ فوريه February ۲۸ يا ۲۹ فبروس – خداي مرگ
۳ مارس March ۳۱ مارس – خداي جنگ
۴ آوريل April ۳۰ از واژه لاتين به معني «باز شدن»، اشاره به باز شدن گلها دارد.
۵ مه May ۳۱ الهه بهار، گرمي و فزوني ۶ ژوئن June ۳۰ يونو – الهه رومي و همسر ژوپيتر ۷ ژوئيه July ۳۱ ژوليوس سزار – امپراطور روم ۸ اوت August ۳۱ آگوستوس – اولين امپراطور روم ۹ سپتامبر September ۳۰ سِپتِم – در زبان لاتين به معناي هفت ۱۰ اكتبر October ۳۱ اوكتو – در زبان لاتين به معناي هشت ۱۱ نوامبر November ۳۰ نُووِم – در زبان لاتين به معناي نه ۱۲ دسامبر December ۳۱ دِسِم – در زبان لاتين به معناي ده

تاريخ امروز قمري

همانگون كه ابزار تاريخ امروز چندمه در بالاي اين صفحه مشاهده مي نماييد، رديف دوم جدول به تاريخ امروز قمري اختصاص دارد. تاريخ قمري يا تقويم قمري كه به آن تقويم اسلامي (Islamic Calendar)

يا تقويم هجري (Hijri Calendar) نيز گفته مي شود، برخلاف تاريخ ميلادي گرگوري و تاريخ شمسي، بر اساس گردش ماه به دور زمين طراحي شده است.

اما با تاريخ خورشيدي از لحاظ مبدا كه همان تاريخ قمري هجرت حضرت محمد(ص) از مكه به مدينه مي باشد، شبيه است. سال قمري حدود ۱۰ روز از سال شمسي كوتاه تر بوده و تقريبا ۳۵۵ روز مي باشد.

امروز در كشورهاي اسلامي، براي مناسب هاي مذهبي از تاريخ قمري استفاده مي شود و تاريخ رسمي اين كشورها مانند بيشتر كشورهاي ديگر همان تاريخ ميلادي است.

بر خلاف تقويم ميلادي و تاريخ شمسي،

براي محاسبه تعداد روزهاي هر ماه قمري نمي توان از روش هاي محاسباتي و الگوريتمي استفاده نمود، بلكه شروع هر ماه قمري با رويت هلال ماه مي باشد و اصولا تاريخ قمري بر اساس مشاهده است تا محاسبه.

البته در تقويم قمري، در برخي روش ها از محاسبات الگوريتمي نيز استفاده مي شود كه به آن تقويم هجري قمري قراردادي گفته مي شود. اين روش بر اساس مشاهده هلال ماه نيست بلكه بر پايه محاسبات خطي بوده و تقويم قمري پذيرفته شده در جهان از اين روش استفاده مي كند.

سال قمري داراي ۱۲ ماه مي باشد كه اولين ماه آن، محرم و آخرين ماه ذيحجه است. ماه هاي سال قمري به ترتيب عبارتند از محرم، صفر، ربيع الاول، ربيع الثاني، جمادي الاول، جمادي الثاني، رجب، شعبان، رمضان، شوال، ذيقعده و ذيحجه.

تاريخ امروز چندمه - تاريخ ميلادي امروز

تاريخ امروز چندمه – تاريخ ميلادي امروز

تاريخ امروز چندمه هميشه دقيق و مطمئن

محاسبه تاريخ امروز قمري با پيچيدگي هايي مختلفي مي تواند همراه شود، از لحاظ اينكه تعداد روزهاي هر ماه و شروع ماه جديد بر اساس مشاهده حلال ماه مي باشد و اين موضوع به خصوص در زمان هايي مانند آغاز و پايان ماه رمضان از اهميت زيادي بر خوردار است.

با اين وجود ابزار آنلاين تاريخ امروز چندمه نوآورد بدون هيچ گونه خطايي تاريخ قمري را به شما اطلاع مي دهد.

اين موضوع يعني توجه به دقيق و صحيح بودن تاريخ نمايش داده شده در ابزار تاريخ امروز چندمه علاوه بر تقويم قمري در مورد تقويم ميلادي و خورشيدي نيز صادق است، پس بدون نگراني مي توانيد اين ابزار آنلاين استفاده كنيد.

البته احتمال بسيار اندكي در خصوص عدم تطابق دقيق تاريخ قمري وجود دارد، كه ما با بررسي منظم كوشيده ايم چنين خطايي حتي در حد يك روز هم بروز نكند.

در اين مطلب كوشيديم تا بتوانيم با ارائه ابزار آنلاين امروز چندمه، تاريخ امروز، متشكل از تاريخ ميلادي امروز، به همراه تاريخ قمري و شمسي را در اختيار شما قرار دهيم. به علاوه ساعت رسمي ايران نيز در ابزار گنجانده شده است. در ادامه مطلب، اندكي در خصوص ويژگي هاي ابزار امروز چندمه توضيح داده شد

و نيز مطالبي در زمينه تقويم ميلادي و تقويم قمري توضيح داده شده است. اميد است استفاده از اين ابزار براي شما رضايت بخش بوده باشد. لطفا نظرات و ديدگاه هاي خود را با نوآورد در ميان بگذاريد.

براي انجام پايان نامه كليك كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/3/30 ساعت: ۱۹ توسط:drtahqiq :